Ovoga Božića Konzum i MultiPlusCard pomažu onima kojima je pomoć najpotrebnija. Pridruži nam se!
Od 1. do 31. prosinca 2023. otvori svoju MultiPlusCard aplikaciju i doniraj i ti svoje prikupljene BONUS eure udruzi kojoj želiš.
Doniraj!

UDRUGA BRAČKI PUPOLJCI
UDRUGA RODITELJA DJECE S TEŠKOĆAMA U RAZVOJU
Udruga Brački pupoljci već trinaest godina okuplja obitelji djece s teškoćama u razvoju na otoku Braču. Uspješno pruža podršku obiteljima kroz obiteljsko savjetovanje, djeci osigurava terapije pet terapeuta i izvanškolske aktivnosti. Brački pupoljci skrbe o 92 štićenika različite dobi i poteškoća s cijelog otoka. Surađuju s odgojno-obrazovnim institucijama i sličnim neprofitnim organizacijama u zajedničkim projektima, javno upozoravaju na poteškoće na koje nailaze osobe s invaliditetom i prijedlozima sudjeluju u kreiranju državnih zakona. Za svoje zalaganje Udruga je dobila mnoge vrijedne nagrade. Ove godine uveli su novu uslugu RADIONICE ŽIVOTNIH VJEŠTINA kroz koju djeca uče kuhati, peći, uče o brizi o sebi i međusobno se druže, stoga će udruga donirana sredstva utrošiti na financiranje terapeuta koji će izvoditi radionicu dva puta tjedno.

DJEČJI DOM „TIĆ“ RIJEKA
PSIHOSOCIJALNI TRETMAN I PODRŠKA DJECI, MLADIMA I OBITELJI
Dječji dom „Tić“ – Rijeka je javna ustanova socijalne skrbi specijalizirana za rad s djecom i mladima koji su proživjeli nasilje, zlostavljanje ili zanemarivanje te koji žive u rizičnim obiteljima. Tim stručnjaka svakodnevno pruža pomoć i podršku kroz savjetovalište i poludnevni boravak, a svake se godine u rad ustanove uključi više od 400 nove djece iz Rijeke te susjednih gradova i županija. Savjetodavni rad odnosi se na psiho-socijalni tretman djece i mladih koji su proživjeli neki oblik nasilja, zlostavljanja ili drugog traumatskog iskustva te stručnu podršku njihovim ne-zlostavljajućim roditeljima i obiteljima. Kao i sve ptice, tako i mali Tići vole putovati i otkrivati nove stvari i lokacije pa bi donirana sredstva iskoristili za organiziranje jednodnevnih izleta i obogaćivanje programa poludnevnog boravka zanimljivim aktivnostima i sadržajima.

CENTAR MURID
CENTAR ZA RANU INTERVENCIJU U DJETINJSTVU
Centar MURID neprofitna je organizacija koja pruža stručnu podršku roditeljima djece s razvojnim rizicima ili teškoćama u razvoju u dobi od rođenja do polaska u školu. MURID je izgradio centar koji bi trebao poslužiti kao regionalni i nacionalni model intersektorske suradnje i objedinjenog pristupa roditeljima zabrinutima za razvoj svojeg djeteta. Zahvaljujući dosadašnjem djelovanju, projektima i ostvarenim suradnjama MURID razvija mjesto koje objedinjuje sustave zdravstva, socijalne skrbi, odgoja i obrazovanja i nevladinog sektora s ciljem da se smanje lutanja roditelja i stvori prepoznatljiva početna točka svih daljnjih intervencija. Kako bi svojim štićenicima pružio što udobniji boravak, a uzimajući u obzir i potrebe uređenja i opremanja centra, MURID će donirana sredstva utrošiti na nabavu novog namještaja i didaktičkih materijala.

SLAVA RAŠKAJ
CENTAR ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE SLAVE RAŠKAJ ZAGREB
Centar za odgoj i obrazovanje Slave Raškaj Zagreb ustanova je u sustavu Ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike, a bavi se pružanjem usluga korisnicima oštećena sluha, uredna sluha s poremećajem govorno-jezične komunikacije, korisnicima s komunikacijskim teškoćama iz spektra autizma i pervazivnog razvojnog poremećaja te korisnicima s višestrukim teškoćama. Korisnici Centra su djeca, mladi i odrasle osobe. Centar je prepoznatljiv pružatelj visokokvalitetnih stručnih usluga te ključan partner i inicijator programa i projekata u zajednici za unapređenje kvalitete života i integracije osoba s komunikacijskim teškoćama. Donirana sredstva Centar bi investirao u uređenje dnevnog boravka i kuhinje kako bi korisnicima omogućili samostalnost u učenju svakodnevnih vještina.

VLADIMIR NAZOR
CENTAR ZA PRUŽANJE USLUGA U ZAJEDNICI
Centar za pružanje usluga u zajednici „Vladimir Nazor“ utemeljen je 1965. u Karlovcu. Osnovna je djelatnost Centra pružanje usluga zbrinjavanja i odgoja koje uključuju skrb o prehrani, odijevanju, održavanju osobne higijene, zdravlju, radnim, školskim i izvanškolskim aktivnostima te ostalim potrebama djece i mladih u dobi od 7 do 21 godine, a koja su bez odgovarajuće roditeljske skrbi. Korisnici usluga djeca su koja dolaze u poludnevni boravak, najčešće jer njihov psihofizički rast i razvoj unutar njihovih obitelji nije u potpunosti zadovoljen te djeca na privremenom smještaju. Djelatnost Centra obuhvaća pružanje usluga privremenog smještaja, poludnevnog i cjelodnevnog boravka, organiziranog stanovanja uz povremenu ili sveobuhvatnu podršku. Donirana sredstva Centru će omogućiti stvaranje okruženja gdje će svako dijete osjetiti toplinu doma i gdje će svaki kutak odisati pažnjom i podrškom, a bit će usmjerena prema obnovi dotrajalog namještaja i nabavci nove kuhinje.

UDRUGA BREZA
UDRUGA ZA RAD S MLADIMA
Udruga Breza osnovana je 2001. godine s ciljem pružanja podrške mladima koji su izašli iz ustanova socijalne skrbi, a nisu imali mogućnost povratka u vlastite obitelji kao ni osigurano radno mjesto niti stambeno pitanje u budućnosti. U sklopu Udruge u selu Čepinski Martinci nedaleko od Osijeka djeluje Socijalno-terapijska zajednica za djecu i mlade bez odgovarajuće roditeljske skrbi u dobi od 12 do 21 godine. Trenutno broji 15 korisnica i odgaja ih za samostalni život. Korisnice u zajednici žive, pohađaju školu i uče osnovne obiteljske vještine poput vođenja kućanstva, obrade vrta, izrade svijeća i ukrasnih predmeta od drveta, pod stalnim nadzorom i vodstvom stručnoga tima Udruge. Sredstva od donacija udruga bi utrošila za nabavu nužnih kućanskih aparata i 10 bean bagova za djevojke.

UDRUGA STARKA
UDRUGA ZA INFORMIRANJE, ŠIRENJE I RAZVOJ SOCIJALNIH USLUGA ZA STARIJE OSOBE
Udruga za informiranje, širenje i razvoj socijalnih usluga za starije osobe starKA je volonterska udruga koja okuplja sve dionike sustava skrbi za starije osobe. U dvije godine djelovanja s ciljem poboljšanja skrbi i socijalnih usluga te poboljšanja uvjeta i kvalitete života građana starije životne dobi, udruga je postala prepoznat partner institucijama socijalne skrbi te pokrenula niz akcija i projekata. Pokretači su prve nacionalne kampanje za informiranje javnosti o prepoznavanju ilegalnih pružatelja smještaja, te urednici radio emisije „Zlatne godine“ namijenjene osobama 65+, član su Hrvatske Alzheimer alijanse i Društva za palijativnu skrb i autor prvog priručnika za pružatelje socijalnih usluga za starije „Socijalna skrb za pružatelje socijalnih usluga“. Udruga je autor i organizator prve hrvatske nacionalne kampanje „stopAgeism“ (kampanja protiv starosne diskriminacije), koja će kao takva bit prijavljena i Ujedinjenim narodima u sklopu globalnog #AWorld4AllAges pokreta. Kako bi osvijestili javnost o negativnim posljedicama dobne diskriminacije, udruga bi donirana sredstva utrošila na daljnju promociju kampanje putem internetskog oglašavanja, održavanja radionica i tiskanja prvog priručnika za prepoznavanje i suzbijanje diskriminacije ove vrste.

UDRUGA PRAVA ŠAPA
UDRUGA ZA PRUŽANJE POMOĆI I SPAŠAVANJE ULIČNIH I NAPUŠTENIH MAČAKA
Prava šapa je udruga koja radi akcije spašavanja uličnih i napuštenih mačaka, osigurava privremeni smještaj, veterinarsku skrb te udomljavanje. Svakodnevno je na brizi preko stotinu mačaka koje su smještene u domovima privremenih udomitelja te su u procesu liječenja, socijalizacije ili traženja doma. Glavni je cilj promicati kastraciju mačaka kako bi se smanjio broj napuštenih mačaka na ulicama. Rad udruge je na volonterskoj bazi te se svi veterinarski zahvati financiraju isključivo donacijama građana, stoga bi udruga donirana sredstva utrošila na plaćanje veterinarskih troškova.

UDRUGA NOINA ARKA
UDRUGA ZA SKRB I ZAŠTITU NAPUŠTENIH PASA I MAČAKA
Udruga Noina arka najstarija je udruga za skrb i zaštitu napuštenih pasa i mačaka u Hrvatskoj. Prvo prihvatilište osnovano je prije 40 godina i od prvog dana je zauzet NO-KILL stav. Udruga je pionir i u zbrinjavanju ranjenih životinja, a svojim radom i savjetima utemeljila je put mnogim skloništima. Udruga godišnje skrbi o oko 250 napuštenih pasa i mačaka, od kojih je većina smještena u prihvatilištu Udruge u mjestu Dumovec, a neki štićenici smješteni su i kod volontera. O svim se štićenicima vodi svakodnevna skrb što zahtijeva hranjenje, šetanje i socijalizaciju, a nerijetko i liječenje koje je, uz obavezno mikročipiranje, čišćenje od parazita, cijepljenja i kastracija, stoga bi Udruga sredstva utrošila na plaćanje veterinarskih troškova.

UDRUGA IRIS BJELOVAR
SKLONIŠTE ZA ŽRTVE OBITELJSKOG NASILJA
Udruga za zaštitu žena i djece žrtava obiteljskog nasilja Iris Bjelovar jedina je udruga na području Bjelovarsko-bilogorske županije kojoj je osnovna djelatnost pomoć u rješavanju problema vezanih uz ženska ljudska prava – pravo na život bez nasilja u obitelji. Udruga Iris je osnovana 2007. godine kada preuzima vođenje Skloništa za žrtve obiteljskog nasilja Bjelovar koje je osnovano 2003. godine na inicijativu Grada Bjelovara. U skloništu su smještene majke s djecom predškolske i školske dobi, uglavnom bez ikakvih prihoda, koje su zbog teških obiteljskih prilika bile primorane potražiti nužni privremeni smještaj u skloništu: 6 majki i 10-ero djece. Sredstva od donacija udruga bi utrošila za obnovu igraonice za djecu koju bi opremili didaktičkim igračkama i knjigama, dok bi za majke nabavili čajnu kuhinju opremljenu osnovnim potrepštinama.